Maniküür – küünetehnika

Maniküür - küünetehnik

TKH Majandustegevusteate nr.141718

Õppekavarühm: iluteenindus

Maht: 80 tundi

Kestvus: 10 õppepäeva

Kursus maksumus:

  • stardikomplektiga (jäävad õppijale) 1950 eurot

Kursuste algus: eesti ja vene keeles 02.05.2020 – 30.10.2020,

18.05.2020-30.12.2020

 

Õpetaja: Sirje Kukk, Liivia Ribelus, Kaire Taalkis

 

Õpetaja: Alena Gabreil-küünetehnik ( vene keeles)

Toimumise koht:  Lootsi 10, Kadaka tee 56a , Tallinn

 

Kursuse sisu:

Käed on keha osa, mis on enim mõjutatud välisteguritest, seetõttu on käte eest hoolitsemine tähtis nii tervislikel, hügieenilistel kui ka esteetilistel põhjustel. Käte tervist ja head väljanägemist teenib kvaliteetne maniküür,  millele vajadusel või soovi korral lisanduvad kunstmaterjali laiad võimalused.

Maniküür on lihtsustatult öeldes kätenahale ning sõrmeküüntele suunatud iluhooldus, mille käigus korrastatakse küünenahad, töödeldakse küüneplaate, kooritakse ja niisutatakse küüneümbrusnahka, parandatakse massaaži abil verevarustust ning kaunistatakse küüned lakiga. Mõningate maniküüris ilmnevate probleemide (haprad, kihistuvad, kergesti murduvad või kahjustatud küüned) korral leiab abi kunstküünte tehnoloogiatest. Seetõttu on komplektseid hooldusi teostavad maniküür-küünetehnikud ilumaailmas väga hinnatud.

 

Maniküür-küünetehnika kombineeritud kursus annab põhjalikud teoreetilised teadmised ja praktilised oskused nii maniküürist kui kaasaegsest  küünetehnika tehnoloogiaatest.

Maniküüri kursuse eesmärgiks on anda teoreetilised teadmised ülajäseme anatoomiast, küünte ehitusest, nahahaigustest, küüne- ja naha muutustest, haiguslikest seisunditest, nahka ja küüsi mõjutavatest sisemistest ning välimistest teguritest, igapäevase hoolduse põhimõtetest, töös kasutatavatest küünehooldusainetest ning töövahenditest ja erinevatest kätehoolduse protseduuridest, ohutusest ja hügieenist. Kursusel omandatavad praktilised oskused võimaldavad teostada erinevaid maniküüriprotseduure.

Kursuse kava:

Maniküüri teooria:

Sissejuhatus õpingutesse, maniküüri ajalugu, anatoomiline sõnavara, luud, liigesed, lihased, küüne ehitus ja kasv, kätemassaaži teooria ja praktilised võtted, küünte haigused ja muutused, küünehooldusained, küünte toitumine, sooja parafiini erihooldus.

Kokku 10 tundi

Praktilised tööd:

  • klassikaline maniküür 30 tundi
  • SPA maniküür 5 tundi,
  • prantsuse maniküür 5 tundi,

Küünetehnika teooria:

Küünetehnika kursus põhineb paljuski maniküürialastel teadmistel ja oskustel, millele lisanduvad praktilised oskused kunstküünte paigaldamise tehnikatest, küünekaunistustest ja küünemaalingu tehnikatest, kunstküünte vahenditest ja toodetest.Kunstküünte ja küünedisaini ajalugu, küünetehniku erialane keemia, kunstküünte loomiseks kasutatavad tooted/vahendid, geellakkimise teooria,tööohutus, kutsehaigused, nakkushaigused.

Kokku 10 tundi.

Praktilised tööd:

  • naturaalse küüne parandamine kangaga 5 tundi,
  • prantsuse maniküür geeliga 5 tundi
  • geellakki pealekandmine, hooldus, eemaldamine 10 tundi.

Õppekäik (tootekoolitus, segatehnoloogiad, soovikorral).

Link:Õppekorralduse alused,vastuvõtu ja koolituselt väljaarvamise tingimused ja kord,õppetasu maksmise,sellest vabastamise ja selle tagastamine ja teised õppe korraldamiseks olulised tingimused-5

Õpiväljundid: Kursusel omandatavad teoreetilised ja praktilised teadmised  võimaldavad teostada erinevaid maniküüri ja küünetehniku protseduure.

Töövahendid:

Stardikomplekt sisaldab maniküüri instrumente, geelakkimise primerit,eemaldid, aluslakki, geellakke 4 tk. küünteprandamise liim (ei sisalda geelilampi ega freesi).

 

Lõpetamise nõuded
õppekava täitmine täies mahus
teooriaarvestuse sooritamine positiivsele hindele
praktikaarvestuse sooritamine positiivsele hindele

Väljastatavad dokumendid

kooli lõputunnistus

NB! Maniküür-küünetehniku kursus eeldab vähemalt 3 kliendi olemasolu, kelle peal harjutada.

Liivia Ribelus

CIDESCO kosmeetik omandas kosmeetiku eriala Soomes;

320 kutsepedagoogika täiendkoolitus;

Eesti Rahvusvahelise Iluteeninduse Erakooli õpetaja alates 2010

Kaire Taalkis;

Küünetehnik

Tallinna Ülikool kutsepedagoogika BA

Alena Gabriel-9 aastat

küünetehnik

Sirje Kukk

küüntehnik-16 aastat