Maniküür – küünetehnik

Kestvus: 15 õppepäeva

Kursus maksumus:

• oma vahenditega  572 eurot
  • kooli vahenditega  750 eurot (sisaldab korduv kasutatavaid töövahendeid)
  • stardikomplektiga (jäävad õppijale) 888 eurot

Kursuse algus: eesti keeles 05.10.2017

Õpetaja: Sirje Kukk, Liivia Ribelus, Siret Rannik

Kursuse algus: vene keeles 08.09.2017

Õpetaja: Alena Gabreil-küünetehnik

Toimumise koht:  Lootsi 10

Käed on keha osa, mis on enim mõjutatud välisteguritest, seetõttu on käte eest hoolitsemine tähtis nii tervislikel, hügieenilistel kui ka esteetilistel põhjustel. Käte tervist ja head väljanägemist teenib kvaliteetne maniküür,  millele vajadusel või soovi korral lisanduvad kunstmaterjali laiad võimalused.

Maniküür on lihtsustatult öeldes kätenahale ning sõrmeküüntele suunatud iluhooldus, mille käigus korrastatakse küünenahad, töödeldakse küüneplaate, kooritakse ja niisutatakse küüneümbrusnahka, parandatakse massaaži abil verevarustust ning kaunistatakse küüned lakiga. Mõningate maniküüris ilmnevate probleemide (haprad, kihistuvad, kergesti murduvad või kahjustatud küüned) korral leiab abi kunstküünte tehnoloogiatest. Seetõttu on komplektseid hooldusi teostavad maniküür-küünetehnikud ilumaailmas väga hinnatud.

Maniküür-küünetehniku kombineeritud kursus annab põhjalikud teoreetilised teadmised ja praktilised oskused nii maniküürist kui erinevatest kunstküünte tehnoloogiatest.

Maniküüri kursuse eesmärgiks on anda teoreetilised teadmised ülajäseme anatoomiast, küünte ehitusest, nahahaigustest, küüne- ja naha muutustest, haiguslikest seisunditest, nahka ja küüsi mõjutavatest sisemistest ning välimistest teguritest, igapäevase hoolduse põhimõtetest, töös kasutatavatest küünehooldusainetest ning töövahenditest ja erinevatest kätehoolduse protseduuridest, ohutusest ja hügieenist. Kursusel omandatavad praktilised oskused võimaldavad teostada erinevaid maniküüriprotseduure.

Kursuse kava:

Maniküüri teooria:

Sissejuhatus õpingutesse, maniküüri ajalugu, anatoomiline sõnavara, luud, liigesed, lihased, küüne ehitus ja kasv, kätemassaaži teooria ja praktilised võtted, küünte haigused ja muutused, küünehooldusained, küünte toitumine, sooja parafiini erihooldus.

Kokku 10 tundi

Praktilised tööd:

• klassikaline maniküür 15 tundi
  • SPA maniküür 5 tundi,
  • prantsuse maniküür 5 tundi,
  • püsilakkimine 5 tundi.

Küünetehniku teooria:

Küünetehniku kursus põhineb paljuski maniküürialastel teadmistel ja oskustel, millele lisanduvad praktilised oskused kunstküünte paigaldamise tehnikatest, küünekaunistustest ja küünemaalingu tehnikatest, kunstküünte vahenditest ja toodetest.Kunstküünte ja küünedisaini ajalugu, küünetehniku erialane keemia, kunstküünte loomiseks kasutatavad tooted/vahendid, kangasküünte teooria, geelküünte teooria, akrüülküünte teooria, tööohutus, kutsehaigused, nakkushaigused.

Kokku 10 tundi.

Praktilised tööd:

• naturaalse küüne parandamine kangaga 5 tundi,
  • prantsuse maniküür geeliga, kangasküünte paigaldamine 5 tundi,
  • geelküünte paigaldamine geelküünte hooldused 70 tundi.

Õppekäik (tootekoolitus, segatehnoloogiad, soovikorral).

Link:Õppekorralduse alused,vastuvõtu ja koolituselt väljaarvamise tingimused ja kord,õppetasu maksmise,sellest vabastamise ja selle tagastamine ja teised õppe korraldamiseks olulised tingimused-5

Õpiväljundid: Kursusel omandatavad teoreetilised ja praktilised teadmised  võimaldavad teostada erinevaid maniküüri ja küünetehniku protseduure.

Stardikomplekt sisaldab maniküüri instrumente, geeli paigaldamise töövahendeid (ei sisalda geelilampi ega freesi).

NB! Maniküür-küünetehniku kursus eeldab vähemalt 3 kliendi olemasolu, kelle peal harjutada.

CIDESCO kosmeetik omandas kosmeetiku eriala Soomes;

320 kutsepedagoogika täiendkoolitus;

Eesti Rahvusvahelise Iluteeninduse Erakooli õpetaja alates 2010