Barber

Õppekava alus: juuksuri eriala kutsestandard

Maht:  160 ak. tundi ( päevane)

Kursuse maksumus kestvusega 12 kuud ( päevane): 208,33 € kuu

Õppetöö reedeti kell 10.00-15.00

Päevase koolituse algus 14.09.2018-13.09.2019 ja 12.10.2018-11.09.2019(eesti /vene keeles)

Toimumise koht: Kadaka tee 56a, Lootsi 10 II korrus,  Kadakatee 56a Tallinn Eesti

Eesti  Iluteeninduse Erakool ( OÜ Iluteeninduse koolitus) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner .

Juuste, habeme ja vuntside lõikamine

1) loeb ja koostab iseseisvalt juukselõikuse nelja põhivormi joonised, milleks on tugev, kasvav, ühtlane ja progresseeruv vorm ning oskab juhendamisel kombineerida lihtsamaid lõikusvorme vastavalt kliendi soovile;

2) lõikab erineva pikkuse ja tekstuuriga juukseid, kasutades nelja põhivormi ja lõikusele vastavaid töövahendeid;

3) lõikab erineva pikkuse ja tekstuuriga juukseid, kombineerides juukselõikuse põhivorme lõikusjoonise alusel;

4) lõikab habet ja vuntse, kujundades neid vastavalt kliendi näo kujule ja karvakasvu eripärale, kasutades lõikusele vastavaid töövahendeid.

Õppeväjundid: õpilane oskab ja tunneb peale kursust barberi tööks vajalike teoreetilisi teadmisi ja praktilisiteadmisi.

Juuksuri eriala õpetamiseks on Eesti Iluteeninduse Erakoolil olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid.

Õppebaas

Koolis on teooria õpperuum kuni 90 õpilasele, mis on varustatud tahvli, markerite ja dataga.

Praktikaõppe ruum harjutustööde läbiviimiseks on sisustatud 16 töökohaga, kolm peapesemise kohta, materjalide ja tarvikute hoidmiseks on eraldi ruum. Koolis on riietehoid, dušširuum, tualettruumid, kuivatiga pesumasin, ooteruum.

Praktikõppe ruumi varustus:

• Desinfitseerimisaparaadid
  • Kuivkuumuse desinfitseerimise aparaat
  • Juukselõikusmasinad
  • Käsiföönid
  • Elekrilised lokitangid
  • Sirutustangid
  • Naiste ja meest harjutuspead
  • Soengurullid ja –nõelad
  • Keemilise loki töövahendite komplektid
  • Juustevärvimise töövahendite komplektid
  • Kuppelföönid