„OÜ Iluteeninduse Koolitus on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja
Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise“.

Maht:

120 ak. tundi

Maksumus:

Kursuse maksumus 2500 eur ( kõik kes sõlmivad õppelepingu enne 13.04.2024 kehtib soodushind 1950 eur )

Kursuse algus: 06.04.2024 eesti keeles

Toimumise koht:  Lootsi 10 II korrus, Kadaka tee 56a ( Kadaka Selver , II korrus).

Eesti  Iluteeninduse Erakool ( OÜ Iluteeninduse koolitus) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner .

Kursuse kava

Moodulid

Maht ( ak.tundi) Teooria ( ak.tundi)

auditoorne/iseseisev

Praktilinetöö ( ak.tundi)
NAHA TÜÜBID 10 5/5
NAHA ANALÜÜS 10 5/5
NÄOHOOLDUSE APARATUUR 10 5 5
HOOLDUSPROTSEDUUR 10 5 5
HOOLDUSTOOTED 10 5 5
KLIENDI NÕUSTAMINE 10 5 5
PRAKTILISED TÖÖD 60 60

Näohoolduse moodul

Käsitletavad teemad:

NAHATÜÜBID. Tundlik nahk. Couperosa, rosacea, teleangiektaasia, herpes, akne, pigmentatsioonihäired.

NAHA ANALÜÜS. Nahatüübi määramine.  Naha vananemine, enneaegne vananemine, salongihooldused ja  koduhooldussoovitused. Tundlik naha tunnused.. Silmaümbruspiirkonnas esinevad probleemid, nahamuutused, salongi– ja koduhooldussoovitused. Kaelanahal esinevad probleemid, nahamuutused, salongi– ja koduhooldussoovitused. Ainete imendamine, naha niisutamine.

NÄOHOOLDUSE APARATUUR. Kõrgsagedusvoolu aparaat; ultraheli; näo auruti,  suurenduslambi kasutamine naha analüüsi hindamisel. Aparaatide toime, näidustused ja vastunäidustused.

HOOLDUSPROTSEDUUR. Tööde järjekord. Töökoha valmisolek. Naha algpuhastus. Koorimine. Mehhaaniline puhastus. Massaaž, toime, näidustused ja vastunäidustused. Maskid. Naha niisutamine. Ripsmete ja kulmude keemiline värvimine, kulmude modelleerimine. Näokarvade eemaldamine. Vastunäidustused näohooldusprotseduuridele.

HOOLDUSTOOTED.   Puhastusvahendi, nahatooniku   kasutamine; keemiliste ripsme – ja  kulmuvärvide kasutamine ja  puhastamine. Kreemid. Maskid.  Pinguldavad, elustavad, niisutavad hooldused.

KLIENDI NÕUSTAMINE. Soovitused koduhoolduseks, toodete soovitamine ja müük.

PRAKTILISED TÖÖD. Näoprotseduuri sooritamine. Tööde järjekord. Näo-, kaela- ja dekolteemassaaž. Maski pealekandmine. Naha niisutamine. Ripsmete ja kulmude keemiline värvimine.  Kulmude modellleerimine. Kliendi nõustamine.

Õpiväljundid

Õppija  :

• on teadlik nahatüüpidest;
  • omab teavet nahamuutustest ja nende tekkepõhjustest;
  • omab ülevaadet töövahenditest, toodetest, aparatuurist– ja töövõtetest;
  • mõistab näohoolduse, sealhulgas massaaži näidustusi ja vastunäidustusi;
  • valdab teadmist erinevatest  desinfiktsioonivahenditest, meetoditest ja hügieeninõuetest.

Hindamismeetod:

• teoreetiline test;
  • praktiline sooritus.

Hindamiskriteeriumid:

• kasutab näohoolduse teadmisi üldjuhul eesmärgipäraselt, teadmiste rakendamisel konkreetsete ülesannete kontekstis võib esineda ebatäpsusi 40% ulatuses;
  • valmistab ette töökoha näohoolduse läbiviimiseks;
  • hindab visuaalselt kliendi näo, kaela– ja dekolteepiirkondade nahaseisundit ning nende  piirkondade seisukorda, määrab hoolduse eesmärgi, täidab kliendikaardi;
  • teostab modellile klassikalise näohoolduse koos mehhaanilise puhastuse,  massaaži , ripsmete- kulmude  värvimise ning  kulmude modelleerimisega;
  • lähtub esteetilisest lõpptulemusest;
  • rakendab ergonoomilisi töövõtteid;
  • järgib tööohutuse- ja hügieeninõudeid;
  • nõustab klienti koduhoolduseks;
  • korrastab töökoha.

Koolitaja: Liivia Ribelus

Eesmärk: Koolituse tulemusena oskab õppija läbi viia näohooldust.

Õppekeskkond:  Teooria tundide läbiviimiseks on õppekeskuses vajaliku tehnikaga varustatud õppeklass. Praktiliste tundide läbiviimiseks on õppekeskusel vajaliku sisustusega praktikaklass.

Sihtrühm ja selle kirjeldus:  Kursusega võivad liituda kõik huvilised, kes on  kursusest  huvitatud.
Lõpetamise nõuded: Õppekava  moodulite läbimine ja täitmine täies mahus.

Väljastatavad dokumendid: kursuse lõputunnistus