Õppekava alus : kosmeetiku eriala kutsestandard

Maht:

120 ak. tundi

Maksumus:

Kursuse maksumus 2500 eur

Kursuse algus: 07.09.2020-31.01.2021  eesti ja vene  keeles

Toimumise koht:  Lootsi 10 II korrus, Kadaka tee 56a ( Kadaka Selver , II korrus).

Eesti  Iluteeninduse Erakool ( OÜ Iluteeninduse koolitus) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner .

NB! Kõik kes sõlmivad hiljemalt  17.10.2020 kosmeetiku või juuksuri kursuse õppelepingu saavad esmased töövahendid tasuta, mis jäävad kursuse lõpetamisel õpilasele.

Kursuse kava

näohooldus; ripsmete, kulmude keemiline värvimine ning kulmude kujundamine ja korrigeerimine:

Õppeaine

Maht ( ak.tundi)Teooria ( ak.tundi)Praktilinetöö ( ak.tundi)
 näonaha analüüsimine ja algpuhastus15510
näonaha eelpuhastamine15510
mehhaaniline puhastamine15510
aparaadihooldus15510
massaaži tegemine15510
maski ja/või kreemi kasutamine15510
ripsmete ja kulmude värvimine ning kulmude kujundamine ja korrigeerimine15510
erihooldused15510

Näohooldus:

Käsitletavad teemad:

NAHA ANALÜÜS.Nahatüübid ja nahatüübi määramine.  Naha vananemine, enneaegne vananemine, salongihooldused ja koduhooldussoovitused. Tundlik nahk. Silmaümbruspiirkonnas esinevad probleemid, nahamuutused, salongi –ja koduhooldussovitused. Kaelanahal esinevad probleemid, nahamuutusedmuutused, salongi –ja koduhooldussoovitused. Ainete imendamine, naha niisutamine.

NÄOHOOLDUSE APARATUUR. Kõrgsagedusvooluaparaat; ultraheli; näo auruti,  suurenduslambi kasutamine naha analüüsi hindamisel. Aparaatide toime, näidustused ja vastunäidustused.

NÄONAHA ESTEETILISED PROBLEEMID JA MUUTUSED. Couperosa, rosacea, teleangiektaasia, herpes, akne, pigmentatsioonihäired.

HOOLDUSPROTSEDUUR. Tööde järjekord. Töökoha valmisolek. Naha algpuhastus. Koorimine. Mehhaaniline puhastus. Massaaž, toime, näidustused ja vastunäidustused. Maskid. Naha niisutamine. Ripsmete ja kulmude keemiline värvimine, kulmude modelleerimine. Näokarvade eemaldamine. Vastunäidustused näohooldusprotseduuridele.

HOOLDUSTOOTED.   Puhastusvahendi-, nahatooniku   kasutamine; keemiliste ripsme – ja  kulmuvärvide kasutamine ja  puhastamine. Kreemid. Maskid.  Pinguldavad, elustavad, niisutavad hooldused.

KLIENDI NÕUSTAMINE. Soovitused koduhoolduseks, toodete soovitamine ja müük.

PRAKTILISED TÖÖD. Näoprotseduuri sooritamine. Tööde järjekord. Näo, -kaela ja dekolteemassaaz. Maski pealekandmine. Naha niisutamine. Ripsmete ja kulmude keemiline värvimine.  Kulmude modellleerimine. Kliendi nõustamine.

Õpiväljundid

Teab ja tunneb:

• erinevaid näonahatüüpe;
  • nahamuutuseid ja nende tekkepõhjuseid;
  • erialast sõnavara;
  • erinevaid näohooldusi ;
  • töövahendeid, tooteid, aparatuuri – ja töövõtteid;
  • hoolduse, sealhulgas massaazi näidustusi ja vastunäidustusi;
  • aparaatide näodustusi ja vastunäidustusi;
  • erinevaid desinfiktsioonivahendeid, meetodeid ja hügieeninõudeid.

Oskab:

• ettevalmistada töökohta hoolduseks;
  • võtta vastu kliendi, selgitades välja kliendi soovid ning näidustused ja vastunäidustused hoolduseks;
  • teostada näonaha analüüsi,
  • teostada mehaanilist puhastust;
  • kasutada sobivaid töövahendeid ja –võtteid, tooteid ja aparatuuri;
  • värvida ripsmeid ja kulme keemilise püsivärviga ning kujundada kulme; kasutada selleks sobivaid tooteid ja töövahendeid;
  • nõustada klienti koduseks näohoolduseks;
  • korrastada töö lõppedes töökoha kasutades sobivaid vahendeid ja meetodeid.

Hindamismeetod:

• teoreetiline test valikvastustega;
  • praktiline sooritus.

Hindamiskriteeriumid:

• kasutab näohoolduse teadmisi üldjuhul eesmärgipäraselt, teadmiste rakendamisel konkreetsete ülesannete kontekstis võib esineda ebatäpsusi 40% ulatuses;
  • valmistab ette töökoha näohoolduse läbiviimiseks;
  • hindab visuaalselt kliendi näo, kaela –ja dekoltee piirkondade nahaseisundit ning nende  piirkondade seisukorda.  Teeb näonaha analüüsi, hindab kliendi näonaha seisundit,määrab hoolduse eesmärgi, täidab kliendikaardi;
  • teostab modellile klassikalise näohoolduse koos mehhaanilise puhastuse,  massaaži , ripsmete- kulmude  värvimise ning  kulmude modelleerimisega;
  • lähtub esteetilisest lõpptulemusest;
  • rakendab ergonoomilisi töövõtteid;
  • järgib tööohutuse- ja hügieeninõudeid;
  • nõustab klienti koduhoolduseks;
  • korrastab töökoha.

Koolitaja: Liivia Ribelus

teooriaeksami sooritamine positiivsele hindele
praktikaeksami sooritamine positiivsele hindele

Koolitaja:

· CIDESCO kosmeetik omandas kosmeetiku eriala Soomes;

· 320 kutsepedagoogika täiendkoolitus;

· Kosmeetik ilusalong Roosmarii 1998 – 2008; ilusalong kesklinna lpg alates 2012

· 1999 -2012 erialaainete õpetaja Eesti Juuksurite ja Kosmeetikute kool Diariss

· Eesti Iluteeninduse Erakooli õpetaja alates 2012